«Домотехніка. відкриває центр камінів, Нерухомість для бізнесу, BN.

14.09.2015

«Домотехніка» відкриває центр камінів

Текст: Марина Акатова

Біля станції метро «Парнас» в липні відкриється новий торгово-виставковий центр. Торгувати будуть камінами та супутнім обладнанням. Між тим, за оцінками гравців ринку, продаж камінів в кризу скоротилися на 50%.

Компанія «Домотехніка» почала будівництво ТВЦ у метро «Парнас» у вересні минулого року. Інвестиції в проект склали близько 100 млн рублів. Джерелом вкладень стали власні кошти компанії. Окупити проект планується протягом 15 років.

«Домотехніці» запевняють, що цей торговий центр стане найбільшим об’єктом подібного роду не тільки в Росії, але й Європі. У планах компанії реалізація такого проекту в Москві.

Для себе

Загальна площа ТВЦ становить 4 тис. кв. м. Здавати в оренду приміщення не будуть. Вся будівля займе власний асортимент компанії. «Домотехніка» спеціалізується на оптовій і роздрібній продаж камінів, печей, димоходів, котлів, електростанцій через однойменну мережу магазинів. В даний час компанія володіє 11 «точками»: 5 в Петербурзі, 3 у Москві, 1 в Новосибірську і 2 в Краснодарі.

За відомостями «Домотехніки», в Петербурзі і на всьому Північно-західному регіоні вона займає 80% ринку камінів, однак наскільки достовірні ці дані, неясно, оскільки фінансових показників в компанії не розкривають. Тим не менш, як очікує директор департаменту «Каміни.Димоходи» «Домотехніка» Павло Павлов, після відкриття торгово-виставкового центру частка компанії на ринку «повинна значно зрости».

Залучити покупців в новий ТВЦ планують за рахунок широкого асортименту. «Центр може зацікавити як приватні особи, так і великі компанії. Крім того, його відкриття буде сприяти розвитку здорової конкуренції серед компаній, що спеціалізуються на виробництві та продажу печей, камінів та супутнього обладнання», — вважає керівник відділу продажів компанії «Граон» Сергій Даниленко.

На думку комерційного директора компанії «Елітні каміни» Олександра Репчанского, успіх нового ТЦ буде залежати від представленого асортименту і якості обслуговування. «Каміни — не масовий товар і клієнти дуже серйозно ставляться до сервісу, асортименту і репутації компанії», — пояснив свою точку зору Репчанский.

Ланцюгова реакція

Криза, звичайно ж, позначилося і на сфері продажу камінів та обладнання. «В цілому по ринку Росії за 2009 рік спади продажів у камінній галузі склали близько 50%, продажі компанії скоротилися приблизно на 15%. У цьому році ринок в цілому і наша компанія окремо впевнено виходить з кризи», — констатує Павло Павлов.

За його прогнозами, в цьому році, в тому числі і завдяки відкриттю нового ТЦ, рівень продажів «Домотехніки» зросте як мінімум на 15% від докризового показника. В наступні роки також очікується значне зростання продажів, але точну процентну частку поки назвати складно, — говорить Павлов.

За оцінками Репчанского, у зв’язку з кризою продажу камінів та супутнього обладнання в Петербурзі, як і в цілому по Росії, впали в порівнянні з 2008 роком приблизно на 50%. «В першу чергу такий занепад пов’язаний з тим, що стали менше будувати. І подальші перспективи безпосередньо пов’язані з виходом будівельної галузі з кризи. Ми думаємо, що до осені на камінному ринку можна чекати невеликого збільшення обсягу продажів», — вважає Репчанский.

Експерти з нерухомості обережно підтверджують очікування продавців камінів. На 2010 рік прогнозується збільшення попиту на заміські об’єкти, а саме для таких будинків, в основному, і набувають каміни. «Однак повернення до докризового рівня очікувати не слід. В загальному обсязі продажів, як і раніше основну частку буде займати земельні ділянки без підряду», — прогнозує керівник відділу проектів і аналітичних досліджень Зося Захарова.

Поточні темпи продажів, за словами Захарової, на 70-85% нижче «докризового» рівня. За підсумками січня-березня на заміському ринку було продано близько 380 земельних ділянок і близько 130 домоволодінь.

Короткий опис статті: домотехніка каміни Біля станції метро «Парнас» в липні відкриється новий торгово-виставковий центр. Торгувати будуть камінами та супутнім обладнанням. Між тим, за оцінками гравців ринку, продаж камінів в кризу скоротилися на 50%.

Джерело: «Домотехніка» відкриває центр камінів — Нерухомість для бізнесу — BN.ru газета

Також ви можете прочитати