• Каміни дизайн

  Дизайн печі-каміна . Мистецтво інтерєру

  20.09.2015

  Дизайн печі-каміна

  Щоб поєднати традиційну піч, призначену для обігріву приміщення і камін. створює в кімнаті особливий затишок, винайшли печі-каміни. працюють за принципом «два в одному».

  Печі-каміни, як правило, випускають вертикальної форми, для того, щоб вони не займали багато місця. Завдяки сучасному дизайну такі печі-каміни гармонійно вписуються практично в будь-інтер’єрний стиль.

  Вибираючи піч-камін для свого будинку треба орієнтуватися на те, що один кіловат може обігріти площу від 20 до 40 м?, при висоті стелі два з половиною метри. Слід також враховувати, що якість обігріву залежить від місця розташування печі в будинку.

  Камінні печі являють собою комбіновані прилади, що відрізняються високим ККД і виконують опалювальні функції, а також, за рахунок скляних елементів, дозволяють милуватися живим вогнем.

  Така піч складається з ємності-палива, топкового отвору і димаря. Через топковий отвір в піч закидають дрова чи вугілля і підпалюють. За рахунок тепла, що виділяється з печі, нагрівається навколишній повітря і починає рухатися вгору по системі труб. Тим самим в топливнике створюється зона низького тиску, в яку надходить прохолодне повітря з приміщення. Накапливаемое тепло залежить від товщини стінок печі і від акумулюючих властивостей матеріалу, з якого вони зроблені. Нагріваючись під час спалювання палива, стінки печі випромінюють тепло в приміщення.

  Камінні печі поділяються на накопичувальні і конвекційні, в залежності від випромінюваної і конвекційної складових. У накопичувальних печей характеристики рівнозначні, а у конвекційних – акумулююча здатність набагато менше. Чим тонші стінки печі, тим вона швидше нагрівається, проте і її теплова розрядка відбувається швидше, тому топити її доводиться частіше. Тому накопичувальні печі можуть тільки обігрівати приміщення, в якому вони знаходяться, а це конверсійні — навіть суміжні приміщення.

  Каміни ж поділяються на відкриті та закриті. У відкритих камінах вогонь розводиться в ніші, яка знаходиться в коморі з каменю або цегли. Перед паливним отвором такого каміна передбачають окремий захисний екран. За можливість споглядання живого вогню доводиться платити тим, що більша частина тепла не затримується в приміщенні надовго. Якщо ж у ніші каміна передбачений металевий ящик-топка зі скляними вогнетривкими дверцятами, то милуватися полум’ям можна без теплових втрат.

  Метал це матеріал не особливо тепломісткий, тому камін не є довготривалим обігрівачем будинку. Для поліпшення акумулюючих властивостей приладу, його топливник стали футеровать жаростійкої керамікою або вермікулітом. Це і призвело до створення комбінованих пристроїв під назвою печі-каміни.

  Біля печей-камінів передбачена функція травлення подачею в топку повітря, необхідного для підтримки процесу горіння. Таке регулювання здійснюється безпосередньо користувачем або автоматично. Важливими достоїнствами печей-камінів на базі закритої металевої топки є мобільність і компактність. Крім того, прилади відрізняються оптимальним співвідношенням швидкості нагріву і щільності тепловіддачі. Топки з листової сталі прогрівають приміщення ефективніше чавунних; правда, і вони остигають швидше. Ці особливості потрібно враховувати при виборі печі-каміна. зіставляючи їх зі своїми потребами. Крім того, коефіцієнт теплового розширення сталі вище, ніж у чавуну, тому і геометрія топки, при нагріванні, більше схильна до змін. До речі, цей факт обов’язково враховується виробниками при виборі облицювальних матеріалів і конструкцій. Домогтися одночасного функціонування домашнього теплогенератора в ролі печі і каміна можна кількома способами.

  найпростіший — надати закритій металевій топці теплоакумулюючі властивості облицювавши її теплоємності матеріалом: каменем або керамікою. Як правило, облицювальних матеріалів виробники пропонують продукцію серіями. У кожну входять деталі декількох розмірів і форм: прямі, кутові, карнизні і бордюрні. Щоб узгодити один з одним різне теплове розширення металу і кераміки (або каменю), а також забезпечити зв’язок плиток зі стінками топки, застосовують монтажні конструкції з використанням спеціальних прутів, рамок, каркасів. У кераміки маса достоїнств: вона витримує високі температури, не виділяючи при нагріванні шкідливих речовин, не схильна до зміни кольору під впливом сонячного випромінювання. До того ж її поверхню на відміну від металевої залишається не дуже гарячою. У талькомагнезита взагалі одна з назв — «пічної камінь». Цей мінерал відрізняється оптимальним співвідношенням акумулюючих властивостей і теплопровідності: накопичивши тепло, він довго і ефективно віддає його.

  Інший спосіб компонування елементів конструкції такого типу заснований на комбінуванні металевої топки з вбудованим теплоакумулюючу блоком. Завдяки наявності засувок прилад або працює в режимі каміна, або виконує функцію опалювальної печі. У першому випадку гарячі димові гази відразу йдуть у трубу, а в другому — спочатку пропускаються через систему димооборотов, виконаних з теплоемкого матеріалу, наприклад шамоту. У результаті вдається накопичити достатньо тепла для того, щоб приміщення прогрівалося і після згоряння палива (звичайного каміну таке не під силу). При цьому можливість споглядати живе полум’я залишається. Випускаються виробниками модулі теплонакопичувальних блоків дозволяють швидко монтувати димові канали потрібної довжини і будь-якої складності, під’єднуючи їх до вихідного патрубка металевої топки. З них, наприклад, можна виготовити теплу лежанку або сконструювати відведення в сусідні приміщення. За художності вигляду такі споруди не поступаються скульптурним творам, і тоді домашнє вогнище стає композиційним центром всього інтер’єру. В зібраному вигляді він може виявитися дуже габаритним. Щоб трохи зменшити розміри приладу, металеву топку не стикуються з накопичувальним блоком, а повністю вставляють в нього. Сам теплоакумулятор при цьому виглядає як невелика шафа з шамоту, внутрішні перегородки якого утворюють лабіринт димоходу.

  Короткий опис статті: каміни дизайн Щоб поєднати традиційну піч, призначену для обігріву приміщення і камін, Дизайн печі-каміна

  Джерело: Дизайн печі-каміна | Мистецтво інтер’єру

  Також ви можете прочитати