Дизайн інтерєру. Каміни

14.09.2015

Каміни

Дизайн інтерєру. Каміни
Для багатьох поняття «домашнє вогнище» давно вже стало тільки красивою метафорою. А адже були часи, коли вся сім’я збиралася біля яскраво палаючого вогню — єдиного теплого місця кімнати. Безумовно самим красивим і зручним з усіх домашніх вогнищ став камін. Досі це слово практично у всіх викликає чіткі асоціації з «доброю старою Англією» — з лордами, Шерлоком Холмсом чи казковими товстунами хоббітами.

Зараз функція каміна, як «опалювальної системи», відійшла на другий план. Хоча, враховуючи роботу наших комунальних служб, вона ще далеко не віджила свій вік. Але особливо привабливі естетичний та психологічний вплив камінів. Вони дають можливість зробити наш будинок затишним та індивідуальним, навіяти на вас задуму або романтичний настрій, або навіть ввести в приємну медитацію, гіпнотизуючи миготять язиками полум’я.

На сьогодні існує безліч варіацій «домашніх вогнищ». Тут і традиційні каміни, майстерно вписані в стіну приміщення, і каміни, поставлені в кутку кімнати, або інші, які як би огинають виступаючий кут стіни, і каміни, вогонь у яких можна спостерігати одночасно з двох протилежних сторін. Причому, всі вони різних розмірів-від невеликих до вельми солідних, встановлених на своєрідному п’єдесталі.

Як правило, топки каміни мають термозахисної скло, але є і абсолютно відкриті варіанти, коли вогонь видно з будь-якої сторони, а камін можна обійти навколо. Термозахисної скло в залежності від моделі каміна може бути плоским, овальним, багатогранним або складатися з двох стулок.

У деяких моделей топок скло відкривається убік, а інші забезпечені ще механізмом, піднімає його вгору, щоб ви могли, якщо захочеться, насолодитися «живим » відкритим вогнем.

А які прекрасні матеріали використовуються для камінів: натуральні камені — полірований або колотий мармур, граніт, піщаник кольоровий або світлих тонів, травертин, благородні породи дерева — дуб, іроко, клен, дика вишня. Також застосовують термостійкий вузький цегла.

Камінний кожух або короб, як його називають монтажники, в основному робиться з гіпсокартону і потім пофарбувати спеціальною фарбою. Але є моделі, де він виконаний з листової сталі, що більш характерно для стилю модерн.

Для остаточного вибору каміна корисно знати деякі правила його установки і принцип роботи.

Камін не можна розташовувати на шляху можливих протягів. У той же час у приміщення необхідний доступ кисню, він потрібен для підтримки горіння. Найкраще, якщо кімната з каміном — не менше 20 метрів. Так як вага каміна в зборі — від 700 до 1300кг, підлога під ним повинен бути достатньої міцності з обов’язковою бетонною стяжкою. Причому, треба розрахувати так, щоб камін виявився на рівні чистої підлоги.

Дизайн інтерєру. Каміни
Необхідно, щоб стіна прислонения була з пожежобезпечних матеріалів і в ній не проходили комунікації. Коли ця стіна — зовнішня, то її теплоизолируют. Для цього використовують спеціальний матеріал — мінеральну вату, покриту фольгою. Він не плавиться, не горить, при сильному нагріванні не виділяє шкідливих речовин.

До кожного типу каміна робиться свій проект стіни прислонения. Якщо ви ставите камін в дерев’яному будинку (де підлоги також з деревини) і він має стіну прислонения, то в цьому випадку не можна робити під камін окремий фундамент. Оскільки при відокремлених рухах фундаментів каміна і вдома зміщення стіни прислонения, пов’язаної з фундаментом будинку, може викликати руйнування самого каміна. У цьому випадку дерев’яна підлога зміцнюють з допомогою залізного профілю.

При роботі каміна відбувається постійна циркуляція повітря всередині нього. Нагріте в топці повітря, піднімаючись вгору, викликає реактивну тягу, коли через спеціальні щілини і дровницу холодне повітря надходить у піч. І, в свою чергу, — також нагрівається.

Чавунний радіатор (зовнішня поверхня топки, віддає тепло) дозволяє збільшити ККД топки. Повітря, стикаючись з радіатором, нагрівається і через спеціальні металеві решітки в кожусі каміна потрапляє в приміщення. Іноді такі сітки мають жалюзі для регулювання потоку теплого повітря, що йде в кімнату.Чим більше температура радіатора, тим швидше потік повітря. Сам радіатор не гладкий, а ребристе. Ребра потрібні для збільшення поверхні охолодження.

У деяких топок на виході є спеціальна заслінка, положення якої можна змінювати за допомогою приводу — троса. Якщо закрити цю заслінку, то гаряче повітря довше затримується в печі і більше тепла буде потрапляти в кімнату. В інших топок полум’я регулюється тільки заслінкою нижнього піддування повітря.

Звичайно, піч приєднується до димоходу з допомогою сталевих труб. Зараз деякі фірми пропонують для цієї мети гнучкі гофровані труби з нержавіючої сталі (сплав з цирконієм, що додає особливу міцність виробу). Вони дозволяють зробити все з’єднання більш герметичними і з ними легше працювати.

Важливу роль відіграє переріз димоходу. Від нього залежить тяга в комині. Розмір перетину вибирають в залежності від розміру топки. Для самої маленької печі — мінімум 180 мм, а для найбільших — не менше 250 мм (для цегляних димоходів це як раз — «цегла на цеглу»).

Корисно знати, що чим ширше труба, тим важче «запустити» камін. В цьому випадку спочатку використовують легко горючі матеріали — наприклад, підпалюють газету. Для хорошої тяги бажано, щоб всі ділянки димоходу були вертикальними.

Але якщо у вашому будинку вже є готовий димар, а міркування дизайну вимагають поставити камін в деякому видаленні або збоку від нього, така можливість безумовно є. Важливо, щоб кут нахилу димоходу не був більше 45 градусів для закритих топок і більше 30 градусів — для відкритих.

Дизайн інтерєру. Каміни
Тяга також залежить від висоти труби. Для стандартних топок оптимальне відстань від підстави каміна до виходу (включно) димаря на даху не менше 6,5 м і не більше 10 м. Якщо труба більше 10 м, тяга може бути дуже сильною і дрова будуть прогорати дуже швидко. Отже, такий камін не економічний.

У разі неплоскою даху краще, коли пічна труба виходить ближче до коника і знаходиться не нижче 10 градусів від горизонту по відношенню до нього. Звичайно, кінець димоходу повинен бути вище гребеня на 40 див. Спеціальний ковпак з оцинкованої сталі вінчає трубу. Він зроблений так, щоб не перешкоджати вільному виходу диму і в той же час захищати її від дощу і снігу.

Для ізоляції димоходу від вологи, в місці його проходження крізь дах, використовують пінобетон і спеціальний герметик. Навколо труби роблять «фартух» з оцинкованого заліза, не порушуючи принцип риб’ячої луски, коли кожен вищерозміщений шар покрівлі накладається на нижележащий.

Димохід може бути зроблений з цегли або металу. Але в останньому разі його треба ретельно теплоізолювати.

Деякі фірми пропонує для димоходу використовувати керамічні блоки з Франції, які, в порівнянні з цеглою, легкі, простіше в збірці і не вимагають такої ізоляції, як металеві.

Така керамічна труба має два шари. Більш гаряче повітря проходить по внутрішньому шару, а менш гарячий обдуває зовнішні стінки димоходу. Тому вони не дуже нагріваються, що корисно з протипожежної точки зору. Керамічні блоки кріпляться за допомогою спеціальної мастики. Після складання керамічний димар можна штукатурити або фарбувати.

Якщо ви хочете мати в будинку два каміна, наприклад, один на першому поверсі, інший — на другому, то краще для кожного мати свій, окремий, димар. У цьому випадку на другому поверсі роблять фальш-стіну, де буде захований або один або відразу два димоходу. Все залежить від конкретного проекту. А на даху у вас з’являться вже дві труби. До речі, в Європі нерідко можна бачити цілий ряд труб, що піднімаються над одним будинком.

Крім своєї традиційної функції — зігрівання нашого житла, камін володіє і іншими корисними якостями. Не можна недооцінювати його роль у приготуванні багатьох улюблених нами страв. Для цього в сучасних камінах передбачено пристрій для барбекью і гриля. Яким вишукано смачним стає м’ясо по-іспанськи, приготовану в печі. Тому дуже популярними зараз стають печі, що встановлюються на відкритому повітрі.

Крім того, камін чудово справляється із завданням підігріву води в будинку. Для цього випускають особливі каміни. У них задня стінка топки складається з двох шарів, між якими проходять труби з водою. Зі всіх сторін (зрозуміло, крім передньої, де скло) топка термоізольована спеціальним матеріалом, щоб уникнути втрати тепла назовні.

Такий камін може бути включений в систему центрального опалення будинку. Не самий великий камін, потужністю 14 кВт, може зігріти повітря, об’ємом 550 м3. Наприклад, при висоті стелі 3 м неважко підрахувати обігрівається площа — 183 м2.

Для тих, хто не любить возитися з дровами, існують печі, які виглядають як звичайні, але працюють на газі. Хоча, вони менш популярні, ніж традиційні каміни. Може бути тому, що для їх установки потрібно узгодження з газовими службами.

Дизайн інтерєру. Каміни
Якщо ви не можете собі дозволити звичайний камін, для вас теж є непоганий варіант — набути електричний. Зараз випускається багато красивих моделей з імітацією під справжній вогонь. Такі каміни особливо зручні в міській квартирі і можуть навіть обігріти вас. Їх потужність 2 кВт. Спеціальної проводки вони не вимагають і включаються в звичайну електромережу. Якщо поставити електрокамін в облицювання з натурального каменю або дерева, то навіть важко відрізнити його від каміна, в якому грає «живий» вогонь.

Далеко не останню роль у виборі каміна має його ціна. Звичайно, це досить дороге задоволення. Але не варто забувати, що Ви купуєте камін на багато десятків років, від надійності його роботи залежить не тільки Ваше здоров’я, але і життя. А дешево — добре не буває.

Монтаж каміна на дому у замовника приблизно коштує від $ 1000 до $ 1600 (в залежності від складності складання каміна). Сюди входить робота та монтажний комплект, який коштує близько $ 600 (теплоізоляція, гіпсокартон, спец. клей і мастика, армуюче волокно для склеювання кам’яних частин облицювання). Збірка каміна зазвичай займає 3 дні.

Наша порада — не намагайтеся економити на монтажі каміна, якщо ви вже вирішили витратити гроші на його придбання, запросіть для складання фахівців і камін буде служити вам вірою і правдою довгі роки.

Короткий опис статті: дизайн камінів Дизайн інтер’єру. Каміни Каміни, дизайн інтер’єру, дизайн інтер’єру квартири, інтер’єри дизайн фото, дизайн інтер’єр кухні, скачати дизайн інтер’єрів, дизайн інтер’єр кімнати, стиль дизайн інтер’єрів, дизайн інтер’єрів будинку, дизайн квартир, інтер’єр квартири, красиві квартири, інтер’єр, дизайн інтер’єр, дизайн, дизайн та інтер’єр, інтер’єр кухні, декор, оформлення інтер’єру, предмети інтер’єру

Джерело: Дизайн інтер’єру. Каміни

Також ви можете прочитати