Дизайн інтерєру. Камін . Дизайн-студія Дарї Місюра

05.10.2015

Дизайн інтерєру. Камін . Дизайн-студія Дарї Місюра
Дизайн інтер’єру. Камін

Бажання господарів встановити в квартирі або заміському будинку камін дуже рідко викликано виключно потребою обігріву приміщення. Втім, з цим завданням правильно організований камін легко справляється. І все ж він сприймається швидше як престижна складова дизайну інтер’єру, ніж як обогревающее пристрій. Камін — дуже значущий елемент інтер’єру. Дизайн каміна в інтер’єрі приміщення не повинен створювати дисонанс. А для цього потрібно правильно визначити місце для каміна, його конструкцію і обробку.Дизайн інтерєру. Камін . Дизайн-студія Дарї Місюра

Класичними вважаються вбудовані фронтальні каміни, топки яких звернена в центр кімнати. Вони відмінно доповнять строгий дизайн квартири або заміського будинку. Єдина умова встановлення фронтальних камінів — вільна стіна і досить велика площа приміщення. У відносно невеликій кімнаті краще спорудити вбудований камін. Він більш практичний, займає мінімум місця.

Цікавий варіант розташування камінів «на виступаючий кут». Такий камін утворює виступ у стіні, а його вогнище може бути звернений або в якусь одну сторону, або кілька одразу. Розробляючи дизайн інтер’єру такий камін часто використовують, бажаючи зонувати простір великої кімнати і створюючи таким чином зону для відпочинку.

Якщо описані вище види камінів були просторово пов’язані зі стіною, то острівні каміни можна розташувати де завгодно по всій території кімнати. Таке розташування не тільки оригінально, але ділить простір на зони. Приміром, острівний камін може замінити на барну стійку і розділити приміщення на вітальню і кухню, внісши нотку незвичності в будь-який дизайн квартири.

У традиційному уявленні камін — пристрій, що дає живий вогонь при горінні дров. В цьому і полягає її привабливість: вид полум’я і потріскування дров заворожують. Класичний вид камінів не тільки один з найдорожчих варіантів, він же є і найбільш складним у виконанні. Дизайн заміського будинку цілком може включати дров’яної камін, однак далеко не в будь-якій квартирі можна його встановити.Якщо облаштування дров’яного каміна в приміщенні неприпустимо, то можна звернути увагу на газовий камін. Живе полум’я пальника і вогнетривкі поліна такого каміна дуже вдало імітують роботу і зовнішність дров’яного каміна. Для нього не потрібно заготовляти дрова і шукати місце для їх зберігання. Та й час на розтопку витрачати не потрібно: такий камін включається кнопкою, адже він працює на природному газі.

Дизайн інтерєру. Камін . Дизайн-студія Дарї Місюра
Щоб встановити дров’яної або газовий камін буде потрібно спеціальний дозвіл. Але є тип камінів, які не потребують дозволу. Це електрокаміни, які останнім часом активно використовуються в сучасному дизайні інтер’єру. Такі пристрої не виробляють живий вогонь, тому вони більш безпечні і прості в обігу. Можна сказати, що це дуже вдала імітація справжнього каміна: вони здатні обігріти невелике приміщення, а вміст топки може бути оформлено у вигляді тліючих вугіль або палаючих дров. Дизайн електрокамінів настільки різноманітний, що вибір цього пристрою згідно зі стилістичним рішенням дизайну інтер’єру не складе труднощів.

Ще однією імітацією каміна є біокамін. Паливом для нього служить паливо, при згорянні якого не виділяються токсичні речовини і сажа. Незважаючи на те, що в процесі горіння біопалива утворюється тепло, встановлювати біокамін тільки для обігріву кімнати не варто. Зате дизайн каміна на біопаливі може «підтримати» навіть самий сміливий, ексцентричний дизайн інтер’єру .

Сьогодні все частіше дизайнери, створюючи дизайн інтер’єру, стали вдаватися до символічного позначення каміна. Не займаючи багато місця, такий осередок зробить дизайн квартири незвичайним і сучасним. Для облаштування фальш-каміна використовуються як традиційні матеріали, так і самі несподівані, а всередині порталу замість вогню можна виявити укладені абсолютно однакові дерев’яні чурки або навіть живі квіти. Але навіть у такому каміні може горіти справжній вогонь, якщо портал наповнити запаленими свічками. Деякі дизайнери йдуть в імітації каміна до кінця: вони просто малюють портал на стіні.

Визначившись з розташуванням і принципом функціонування каміна, потрібно вибрати його зовнішнє оформлення. Класичний варіант облицювання каміна — камінь. Це може бути не тільки фешенебельний мармур і благородний граніт, але і онікс, діабаз і травертин. А з більш доступних матеріалів можна вибрати піщаник, черепашник сланець або вапняк. Цегла теж вдало застосовується в якості оздоблювального матеріалу, особливо при оформлення камінів в англійському стилі або стилі кантрі. Успішно використовується при обробці камінів і деревина, незважаючи на таку якість, як горючість. Спеціально оброблене дерево чудово зіграє у поєднанні з каменем або цеглою.

Дизайн інтерєру. Камін . Дизайн-студія Дарї Місюра
Ще каміни і кахлями облицьовують плиткою. І якщо обробка каміна керамічною плиткою відмінно інтегрується в інтер’єр майже будь-якої стильової спрямованості, то кахельний камін сам стане законодавцем стилю приміщення. Скло і метал не стали винятком з ряду матеріалів, що застосовуються в обробці каміна. Сучасні стилі дизайну інтер’єрів, такі як хай-тек або мінімалізм, вимагають як раз таких лаконічних матеріалів.

Камін є настільки «сильним» елементом інтер’єру, що вимагає певного оформлення і простору навколо нього. Тут важливо не перестаратися. Камін сам є чудовою прикрасою кімнати, тому кілька незвичайних дрібниць на камінній полиці, і витончені ковані щипці і решітка для дров цілком можуть виявитися достатнім обрамленням. І який би не був облаштований камін — оформлений традиційно або неординарно, газовий, біокамін або будь-яке інше — він неодмінно створить атмосферу затишку і душевного спокою, а загальний дизайн квартири стане більш теплим і благородним.

Короткий опис статті: дизайн камінів Бажання господарів встановити в квартирі або заміському будинку камін дуже рідко викликано виключно потребою обігріву приміщення. Втім, з цим завданням правильно організований камін легко справляється. І все ж він сприймається швидше як престижна складова дизайну інтер’єру, ніж як обогревающее пристрій. Камін – дуже важливий елемент інтер’єру. камін,дизайн інтер’єру,дизайн квартири,дизайн заміського будинку

Джерело: Дизайн інтер’єру. Камін | Дизайн-студія Дар’ї Місюра

Також ви можете прочитати