• Різне

  Декор каміна своїми руками: зовнішнє перетворення старого предмета інтер

  20.02.2017

  Декор каміна своїми руками

  Все частіше на дачних ділянках і приватних будинках можна зустріти каміни. Історія цієї конструкції і поява її в Росії неодноразово переписувалася і оновлювалася, що на сьогодні складно сказати, хто ж дійсно прищепив моду на каміни в нашій країні, але все більше господарів приватних будинків хочуть самостійно або за допомогою будівельних компаній обладнати їх у своє житло, але рідко виконували декор каміна своїми руками. Камін, дозволяє розслабитися і відпочити спостерігаючи за чарівним танцем полум’я. Це може бути, як капітальна споруда, зроблена за всіма правилами пічного мистецтва, або декоративна виріб, що дозволяє додати інтер’єру приміщення закінченість і солідність. Але якщо ви задумалися про установці каміна у власному будинку не варто забувати про декорі фальш каміна, який дозволить йому найбільш повно вписатися в приміщення і не кидатися в очі химерністю і недоречністю.

  Декор каміна своїми руками: зовнішнє перетворення старого предмета інтер

  Варіанти прикраси каміна

  Для сучасного користувача не існує особливих проблем з купівлею матеріалів, як правило, все впирається тільки в наявність або відсутність додаткових коштів, які господар приміщення може витратити на облаштування. Давайте розглянемо найбільш популярні способи декорування каміна, які можна створити самостійно, не вдаючись до послуг сторонніх фахівців. (Див. також: Як зробити штучний камін своїми руками )

 • При остаточній обробці каміна можна використовувати старі дзеркала, які відмінно впишуться практично в будь-який інтер’єр.
 • Можна самостійно виготовити декоративний камінь, і прикрасити камін з його допомогою. Такий вид декору дозволить надати каміна вид складеного, наприклад, з вапняку вогнища.
 • Якщо камін виконує тільки функцію прикраси, то для нього можна виготовити ґрати стилізовану під старовину або обшити гіпсокартоном. (Див. також: Ремонт камінів своїми руками )
 • Ще одним з варіантів як прикрасити камін може стати розташування над ним фарфорового посуду і фотографій в рамках.

  Варіанти можна ще довго продовжувати перераховувати і до дрібниць описувати кожну дію починаючого майстра, але це швидше за все марне заняття бо для кожного житлового приміщення вони не підійдуть, а універсальних варіантів практично не існує. Тому варто розглянути найбільш поширені і складні в реалізації.

  Прикраса каміна каменем

  Відразу обмовимося, що матеріал купувати не будемо, а виготовити його самостійно, дозволить заощадити значну суму. Прикраса каміна каменем може бути двох типів: (Див. також: Карта сайту 2 )

  Який з варіантів використовувати залежить від користувача, але описати процес підготовки варто обох.

  Декор каміна своїми руками: зовнішнє перетворення старого предмета інтер

  Використання природного каменю

  Почнемо з найменш трудомісткого варіанти прикраси з природного каменю, який додасть зовнішньому вигляду каміна спорідненість з середньовічними замками. Перед тим як почати декор необхідно визначити, що потрібно для цього і підготувати матеріал.

 • Перше, що необхідно засвоїти це, незважаючи на те, що спосіб є найменш витратним — доведеться добре попрацювати. Для початку необхідно зібрати велику кількість природного каменю великого та середнього розміру, що не складе особливої праці при наявності власної ділянки з городом. Як правило, практично кожну весну після обробки ділянки доводиться збирати каміння, і якщо земля експлуатується кілька років, то їх скупчується величезна кількість. Якщо власної ділянки немає, то можна проїхати до найближчого дачного селища чи села і придбати каміння там.
 • Друге, що обов’язково знадобиться для подальшої роботи це плиткоріз з алмазним кругом для каменю і бетону і дриль з побідитовими свердлами. (Див. також: Як зробити декоративний камін своїми руками )
 • Ще необхідно запастися цементом і анкерними болтами.

  Технологія декору вітальні з каміном за допомогою природного каменю проста і може бути повторена практично будь-якою людиною:

 • великі камені за допомогою плиткоріза або кутовий шліфмашинки розділяються на дві частини, при виробництві робіт необхідно користуватися захисними щитками і окулярами;
 • потім плоский зріз розмічається і в ньому свердлиться отвір під діаметр анкера, не варто робити його занадто глибоким щоб не розколоти заготовку; (Див. також: Камін з каменю своїми руками )
 • анкер закріплюється на цементний розчин або епоксидну смолу, і йому дають час від 1 до 3 доби на висихання;
 • потім розмічають стіну, на якій буде закріплений штучний камінь, з таки розрахунком, щоб він лягав близько, але не заступав один на одного;
 • вкручуються болти в отримані отвори, надійно фіксуючи камінь на стіні, додатково плоску поверхню каменю можна змастити плитковим клеєм для більш повної фіксації;
 • після закріплення матеріалу стики промащують цементом, створюючи видимість цієї кам’яної кладки

  У підсумку виходить красива декоративна обробка каміна без істотних витрат і зроблена повністю своїми руками.

  Декор каміна своїми руками: зовнішнє перетворення старого предмета інтер

  Використання штучного каменю

  Щоб розібратися з чого почати декор каміна штучним каменем, для початку необхідно дізнатися, як його виготовити в домашніх умовах. Виявляється, все досить просто незважаючи на високу ціну готових виробів в будівельних магазинах:

 • з дерева виготовляється опалубка під розмір майбутнього декоративного каменю;
 • у форму на дно засипається пісок і щебінь, щоб надати каменю деяку нерівність лицьової сторони;
 • потім поверх суміші заливають гіпс і дають йому застигнути;
 • отриману заготівлю виймають і щоб камінь не був однаковим, роблять ще кілька замінюючи насипання;
 • отримавши 5-6 різних малюнків лицьової сторони декоративного каменю, збирають опалубку для його виготовлення, вставляючи посередині гіпсові форми;
 • потім цементний розчин готують з якого буде виконаний декоративний камінь, змішують 1 до 1 цемент і просіяний пісок;
 • заливають отриманий розчин в опалубку з формами і чекають висихання;
 • готовий матеріал витягується і покривається з фронту вироби морилкою і лаком для додання насиченого кольору, із-за неоднорідності матеріалу фарбування вийде нерівною, що додасть каменю вигляд справжнього;
 • готовий камінь з-за малої ваги кріпиться на стіну за допомогою будівельного плиткового клею

  Цей спосіб дозволяє навчиться самостійного виготовлення штучного каменю за допомогою якого можна зробити декорацію каміна своїми руками, або прикрасити кухню з побутовими приміщеннями.

  Виготовлення декоративної решітки

  З точки зору тієї ж пожежної інспекції декоративний камін не є каміном зовсім, так як вогонь у ньому ніколи не розпалюється і служить він тільки для прикраси приміщення в якому встановлений, тому виготовляти для подібних конструкцій справжні ковані решітки, які не прогораю — заняття марне і витратна. Набагато простіше самостійно виготовити її з підручних інструментів і металевої арматури.

  Короткий опис статті: декор каміна Все частіше на дачних ділянках і приватних будинках можна зустріти каміни. Ця стаття підкаже, як виконується декор каміна своїми руками. декор каміна своїми руками

  Джерело: Декор каміна своїми руками: зовнішнє перетворення старого предмета інтер’єру

 • Також ви можете прочитати