• Різне

  Чавунні пічки Буржуйки для дачі на дровах

  19.09.2015

  Дров’яні чавунні пічки Буржуйки для дачі

  пічка Clarke Thames

  Конструкція таких печей з’явилася десь на початку 19 століття, як опалювальний прилад для обігріву міських квартир. Дозволити собі опалювати квартиру такий пічкою могли дозволити собі тільки заможні громадяни, тому і отримала прізвисько – «Буржуйка». Пізніше вона стала застосовуватися дуже широко, як найбільш простий і автономний прилад опалення, залежить практично тільки від наявності дров.

  В даний час її нащадки використовуються майже виключно, як чавунні пічки Буржуйки для дачі. Іноді вони зустрічаються в будівельних вагончиках і сторожках, але майже у всіх асоціюються з дачними селищами, віддаленими від газових магістралей.

  Загальні характеристики чавунних печей:

  Чавунні пічки Буржуйки для дачі в даний час стали цілком життєздатними технічними пристроями, що працюють на дровах або іншому твердому паливі. Призначені вони не тільки під обігрів приміщень. Буржуйки мають функції:

  • плити для приготування їжі;
 • водогрійного котла;
 • дизайнерського елементу інтер’єру

  Останній пункт важливий – багато сучасні моделі дозволяють використовувати чавунні Пічки не тільки за прямим призначенням. Виготовлені в стилі ретро або техно вони є спочатку прикрасою, а вже потім піччю.

  Обігріти сучасна піч Буржуйка для дачі чавунна приміщення може досить пристойною площі – 50 -65 м² з висотою стелі близько 2,5 метрів. Вона з успіхом може замінити цегляну піч або камін, перед якими має ще одна незаперечна перевага – мобільність. Її можна встановити і зняти за лічені хвилини, занурити в автомобіль або причіп і перевезти в інше місце для роботи або зберігання.

  Саме їх мобільність часто вимагає зберігання в більш надійних місцях, ніж віддалена дача. У таких випадках найбільш оптимальна для використання піч Буржуйка розбірна, конструкція якої проста і надійна. Димова труба складається з декількох розбірних секцій, варильна поверхня, якщо вона передбачена, знімається, сам корпус стоїть на спеціальних ніжках, які в ряді випадків теж знімні.

  Звісно, чавун — метал не з легких, тому монтаж і перевезення вимагає деяких фізичних зусиль, що цілком доступно двом не особливо сильним фізично людям. Наприклад, подружній парі навіть пенсійного віку. Варіантом розбірної конструкції є армійська Буржуйка, конструкція якої розроблена ще за часів СРСР і перевірена війнами, таборами та іншими екстремальними подіями. Випущені ще в 50-х роках минулого століття вони до цих пір справно служать, причому не тільки прикрасою інтер’єру.

  Як встановити піч Буржуйку в дачному будинку:

  Чавунні пічки Буржуйки для дачі на дровах
  дров’яні опалювальні буржуйки з чавунною плитою При установці Буржуйки необхідно пам’ятати, що металевий корпус нагрівається дуже швидко і сильно. Сталеві Буржуйки з нержавійки остигають швидше. А пічки Буржуйки чавунні для дачі зберігають тепло значно довше, тому встановлювати їх потрібно так, щоб під час роботи і деякий час після згасання вогню вони знаходилися в полі зору.

  При установці Буржуйок на металевих ніжках слід пам’ятати, що вони теж нагріваються, дещо менше, ніж корпус, але все ж до значної температури. Встановлювати металеві печі на дачі необхідно на неспаленне основу. Придатні для установки Буржуйок:

  • бетон;
 • жерсть;
 • цегляна кладка;
 • керамічна плитка.

  Короткий опис статті: пічки буржуйки для дачі Буржуйка для дачного будинку може використовуватися як самостійний опалювальний прилад, і як додаткове резервне обладнання для швидкого обігріву. Також Буржуйки можна застосовувати для пр

  Джерело: Чавунні пічки Буржуйки для дачі на дровах

 • Також ви можете прочитати