• Топка для каміна

  Чавунна топка для каміна, вигідно, ефективно, безпечно

  27.09.2015

  Чавунна топка для каміна

  Чавунна топка для каміна, вигідно, ефективно, безпечно
  Камін надає будинку затишок і зігріває слякотными осінніми та морозними зимовими вечорами. Зараз каміни зазнали багато змін в порівнянні з минулим століттям, наприклад. З’явилися камінні топки закритого типу, досить продуктивні та недорогі. З допомогою досить великого каміна, обладнаного такий топкою, можна і весь будинок безпечно обігріти, а не тільки зігріти ноги, сидячи поруч у кріслі. А великі, до метра, панорамні скла, які є в деяких моделях, прикрашають оселю, чудово вписується в сучасний дизайн.

  Чим хороші закриті чавунні топки і їх відмінність від традиційних.

  Чавунна топка для каміна, вигідно, ефективно, безпечно
  Спочатку трохи розповімо про відмінності традиційних (відкритих) і закритих камінів. Відкритий камін має топку. яка виконана у вигляді ніші з матеріалу, що не боїться вогню. З одного боку ця ніша відкрита, звідти в кімнату йде тепло. Дим збирається розташований зверху димар. Продуктивність такого каміна не більше 30%. Для захисту від іскор попереду зазвичай ставиться спеціальний екран, але все ж небезпека пожежі чимала. На відміну від традиційної моделі, топка сучасного каміна захована за дверкою з термостійкого скла в металевій окантовці. Пожежа більше не страшний, а ККД зростає до 70 відсотків. До речі, при бажанні такі каміни і у відкритому вигляді можна використовувати.

  Вибір топки для каміна закритого типу починається з вибору матеріалу, з якого вона буде виготовлена. Топки робляться лише з двох видів матеріалів: із сталі і чавуну. Перші, за великим рахунком, являють собою комбіновані вироби, так як всередині вони викладені керамікою з підвищеною жаростійкістю. Про чавунних казанах варто поговорити докладніше, оскільки саме їх найчастіше вибирає покупець. І цілком закономірно – вони дуже добре тримають тепло, анітрохи не деформуючись при цьому, а також дуже міцні і довго служать, не прогорая і віддаючи максимум тепла в будинок.

  Визначаємося з моделлю чавунної топки.

  Чавунна топка для каміна, вигідно, ефективно, безпечно
  Визначившись з матеріалом, можна продовжувати вибір далі і вирішити, для яких конкретно цілей буде служити камін. Призначений він для декору і створення додаткового тепла, або буде служити як опалювальна система будинку, яким чином буде в ньому розподілятися гаряче повітря – за допомогою гравітаційної або механічної системи. Природно, не в кожному будинку можна буде поставити певні моделі, тому треба і стан будівлі враховувати і можливість монтажу розподільної установки. Бажано проконсультуватися у знаючої людини.

  Зараз існує маса різних моделей топок, вони можуть бути як горизонтальними, так і вертикальними, а також виконаними за індивідуальним проектом. Скла може бути від одного до чотирьох, причому дверки їх можуть відкриватися по-різному. Розмір топки каміна також має значення – від нього безпосередньо залежить площа обігріву. Але слід врахувати, що всі ці параметри слід підбирати відповідно з плануванням будинку і його системою вентиляції. Проектуючи димар для каміна, треба обов’язково враховувати в першу чергу саме розмір топки.

  Найважливіший параметр топки – її номінальна потужність. Виходимо з того, що один кіловат потужності здатний обігріти 25 кубометрів приміщення. Це середній показник. Потужність, звана номінальної, вимірюється через 3 години роботи каміна. При цьому сила тяги в димоході береться 10 Па. Зверніть увагу і на те, скільки може працювати камін на одній порції дров – краще, щоб цей час було не менше 10 годин. А оптимальна кількість використовуваних дров приблизно 2,5 кілограма в годину. Температура їх згоряння – не більше 400 градусів. Також добре, якщо можна використовувати декілька видів палива. Всі ці параметри вказані в паспорті каміна. І останнє – не дивіться на ціну виробу, а розраховуйте майбутню вартість експлуатації. Це набагато важливіше.

  Монтуємо чавунну топку за правилами.

  Чавунна топка для каміна, вигідно, ефективно, безпечно
  Тепер, коли вподобана модель топки для каміна вибрано, можна остаточно визначити його розташування в будинку. Попередні намітки, ймовірно, існували відразу, але правильні вони? Адже при встановленні камінів існують непорушні правила, не дотримуючись яких, можна замість благодатного тепла отримати задушливий дим або холодне повітря. Монтаж каміна з чавунною топкою треба проводити, враховуючи наступні нюанси:

  • Ні в якому разі не можна залишати навколо каміна дерев’яну підлогу – він з часом розсохнеться від жару і піде некрасивими тріщинами. Якщо в кімнаті лежить паркет, облицюйте сантиметрів 80 прикаминной зони плиткою або каменем.
  • Негорючий матеріал повинен бути і у прилеглій до каміна стіни. Для цього цілком достатньо поштукатуреної цегли.
  • Камін не розташовують біля зовнішньої стіни будинку, а також уздовж стін, що знаходяться на відстані від дахового гребеня.
  • Важкий камін (а пристрою з топкою з чавуну важать не менше тонни) треба ставити на міцну основу.
  • Димар з обов’язковою теплоізоляцією встановлюють у центрі каміна на висоті в 5 або більше метрів над місцем, де будуть горіти дрова. Довжина його рекомендується до 12 метрів. Канали димоходу не можна розташовувати нижче вентиляційних отворів, а нахил його не рекомендується – хіба що іноді, не більше ніж у двох місцях і тільки до 45 градусів.
  • Діаметр димаря роблять не менше 20 сантиметрів, а перетин – не менше 4 квадратних дециметрів, труба повинна бути з негорючого матеріалу.
  • Неодмінно продумайте систему припливної вентиляції (якщо її немає), інакше взимку, особливо в будинку з сучасних матеріалів, повітря буде не вистачати. Правило таке: скільки повітря забирає камін під час згоряння палива, стільки і має надходити в кімнату. У середньому вважається, що на один кіловат номінальної потужності повинно надходити 10 кубометрів повітря.

  Відштовхуючись від цих правил, можна приступати безпосередньо до монтажу чавунної топки. Спочатку треба покласти шар гідроізоляції, потім, якщо підлога дерев’яна, знадобиться теплоізоляційний шар. Зверху кладуть цемент шаром не менше сантиметра з арматурою, якій може служити сітка з металу. Щоб вирівняти топку, попередньо підкладають дерев’яні бруски, які потім, після перевірки рівнем, треба прибрати. Коли топка буде стояти стійко, можна приєднувати димохід до заздалегідь залишеного отвору, дотримуючись при цьому правил пожежної безпеки.

  Без облицювання чавунну топку використовувати не можна.

  Чавунна топка для каміна, вигідно, ефективно, безпечно
  Але установка топки – це ще півсправи. Для закінченості зовнішнього вигляду і правильної експлуатації її треба облицювати. Облицювання топки виконується з природного каменю, який здатний витримати високу температуру. Дуже красиві облицювання з граніту і мармуру. При цьому треба пам’ятати про кількох важливих моментах:

  • По боках топки повинен бути зазор між облицюванням не менше, ніж сантиметр, а зверху між краєм облицювання і верхи скла) – не менше 5 сантиметрів.
  • Від стіни примикання топка повинна відстояти не менше, ніж на 10 сантиметрів, а зазор для конвекції між топкою і утеплювачем – 6 сантиметрів.
  • Якщо бічній обдув недостатній, з боків топки зміцнюють решітки з металу з перфорацією.
  • Загальний перетин всіх отворів подачі повітря, що знаходяться між облицюванням і топкою, повинно бути не менше 800 квадратних сантиметрів.

  Коли камін з надійною і довговічною чавунною топкою буде готовий, можна з задоволенням їм користуватися. Тільки не забудьте уважно прочитати паспорт топки і основні правила експлуатації. Топити камін краще тим видом палива, яке в ньому вказано. І ні в якому разі не варто спалювати в топці сміття і побутові відходи – так вона швидко забрудниться. Бруднять камін і дрова хвойних порід, так як містять смоли.

  Короткий опис статті: топка для каміна Каміни печі для дому — Описується як облаштувати камін або піч у себе вдома

  Джерело: Чавунна топка для каміна — вигідно, ефективно, безпечно

  Також ви можете прочитати