• Різне

  Чавунна піч-камін: вибір, пристрій, монтаж

  30.09.2015

  Вибираємо і встановлюємо чавунну піч-камін

  Чавунна піч-камін: вибір, пристрій, монтаж
  Зміст:

  Компактний опалювальний агрегат, здатний ефективно обігріти приміщення — так можна характеризувати піч-камін. Милуватися живим полум’ям дозволяє панорамна склокерамічна дверцята на лицьовій панелі. Вона прикрашає дизайн і привносить в нього елемент каміна. Кращим ккд і довговічністю має чавунна піч-камін з шамотної футеровкой топки. Вона обігріває кімнату ефективніше, ніж сталевий агрегат, і остигає більш тривалий час. Піч-камін використовують, як правило, для дачі, заміського будинку, котеджу.

  Класифікація печей-камінів

  Крім матеріалу корпусу (з цегли або металу) дані агрегати різняться за типом палива, потужності й площі, що обігрівається. Існують моделі:

  • дров’яні,
  • пелетні,
  • вугільні,
  • з камерою допалювання,
  • з варильною панеллю,
  • з водогрійним баком,
  • з різним розташуванням димоходу.

  Потужність каминопечей визначає їх призначення. Наприклад, для обігріву дачі 60 м2 достатньо 7 кВт, а для будинку площею 100 м2 вибирають потужність 12 кВт. Для обігріву котеджів 300 м2 існують моделі потужністю до 40 кВт. Такі чавунні каміни можна використовувати як єдине джерело тепла в приватному будинку. Розрахунок потужності визначають по стандартній формулі 1 кВт на 10 м2, однак вона підходить для моделей без водяного контуру. Розрахунок кількості дров виконують за формулою: 1 кг деревини (вологість до 15%) забезпечує 4кВт.

  Чавунна піч-камін: вибір, пристрій, монтаж
  Печі-каміни відносяться до пристроїв повітряного опалення. Через спеціальні щілини холодне повітря потрапляє в топку, нагрівається і виходить з неї через призначені для цього отвори. Таким чином, піч-камін обігріває приміщення, в якому вона встановлена. Якщо треба обігріти інші кімнати будинку, вибирають модель з водяним контуром, в якій теплоносій (гаряча вода) рухається по трубах і радіаторів опалення.

  Слід сказати, що найбільш економічними є чавунні дров’яні каміни в силу недорогий вартості палива. Пелети, які також використовують для печей-камінів, обходяться дорожче полін. Краще використовувати деревину листяних порід, так як хвойні сорти виділяють смолу, що сприяє забрудненню димоходу. Печі-каміни вимагають його регулярного чищення.

  Пристрій чавунної печі-каміна

  Весь корпус виготовляється з чавуну. Агрегат встановлюється на ніжках, в його нижній частині є висувний зольний ящик. Над ним розташована колосникова решітка. Вона виготовляється із шамотної цегли або з чавуну. У корпусі розташовується повітрозабірник для подачі свіжого повітря в топку. Місце розташування відрізняється у різних виробників. В одних моделях він знаходиться в нижній частині корпусу, а гарячий потік виходить назовні через отвори вгорі. В інших моделях — навпаки.

  Закрита топка безпечна тим, що випадкові іскри і шматочки палаючого палива не вилітають в кімнату. Саме тому всі печі-каміни чавунні і сталеві оснащуються герметичними дверцятами з прозорою вставкою. Усередині корпусу розташовується топка, яка викладається шамотною цеглою чи залишається чавунної (залежить від виробника). Топка з металу менш довговічна, оскільки з часом він може перегоріти. Шамотна футеровка повинна забезпечувати можливість замінити цеглу.

  Також розташовуються всередині конвективні труби, що підводять гаряче повітря до вихідних отворів. Є моделі, в яких повітря відводиться за допомогою вентилятора. Завершується конструкція шибером (заслінкою), якщо він передбачений. Над ним розташовується кріплення для димоходу.

  Монтаж печі-каміна

  Чавунна піч-камін: вибір, пристрій, монтаж
  Пристрій відрізняється простим монтажем, який легко зробити своїми руками одній людині. Вибір місця залежить від того, де в будинку знаходиться дымоотводящий канал. З корпусу агрегату димар виводиться вертикально у верхній частині або з задньої стінки. Другий варіант дозволяє приховати димар і поліпшити цим естетичний вигляд агрегату. Дизайнерські особливості дозволяють залишати корпус без додаткової облицювання. Але якщо є бажання, його можна оформити порталом.

  Агрегат жорстко прикріплюється до підлоги. Це потрібно для пожежобезпеки печі, виключення нахилів, падінь. Також слід забезпечити пожежобезпечність стіни, біля якої він буде розташовуватися. Вона повинна бути облицьована керамічною плиткою. Важливо, щоб підлога також мав негорючий і жорстке покриття.

  Слід зазначити, що створити піч-камін своїми руками не складно, однак топку все-одно доведеться купувати цілком. Для складання слід придбати:

  • чавунну топку,
  • ніжки сталеві або чавунні,
  • труби для димаря типу сендвіч,
  • труби для димаря з кислотостійкої сталі,
  • шибер, захисний екран, теплоізоляцію.

  Запуск в роботу

  Розпал здійснюють при відкритому шибер до повного нагріву агрегату. Після того, як прогріється всі приміщення, можна перейти на тліючий режим. При цьому заслінку можна прикривати лише частково, але не повністю закривати. Закриття призведе до надходження чадного газу в кімнату.

  Переваги печей-камінів

  Великим плюсом даних агрегатів є швидкий обігрів приміщення, що зручно для дачі, в якій немає системи опалення. Тут важливо правильно розрахувати потужність, щоб забезпечувався нагрівання всій площі будинку. Також можна вибрати піч-камін невисокої потужності і використовувати його як додаткове опалення до вже існуючого або в якості альтернативного, якщо, наприклад, тимчасово відключили електрику.

  Короткий опис статті: піч камін чавунна Який буває чавунна піч-камін. Який тип печі вибрати, на якому паливі. Пристрій і монтаж чавунних печей-камінів. піч камін чавунний агрегат корпус модель потужність монтаж вигляд

  Джерело: Чавунна піч-камін: вибір, пристрій, монтаж

  Також ви можете прочитати