• Різне

  Будуємо цегляний камін своїми руками: фото, відео кладки, порядовка

  17.09.2015

  Кладка каміна з цегли своїми руками

  Будуємо цегляний камін своїми руками: фото, відео кладки, порядовка

  в інтер’єрі приватного будинку

  Помилково було б вважати, що споруда джерел тепла відбувається швидко і на швидку руку. Для початку слід провести певні розрахунки, що дозволяють підігнати вогнище відповідно до розмірів кімнати, де він повинен знаходитися. При цьому необхідно врахувати:

  • Топковий отвір повинен мати розмір (у співвідношенні 1: 50 або 1 до 70 залежно від об’ємності кімнати.
  • Розмір самого порталу щодо висоти до ширини повинен відповідати в межах двох до трьох. Таке співвідношення зазвичай властиво вогнищ невеликих розмірів з об’ємом кімнати не більше 70 м3.
  • Глибина топливника на висоті декоративної печі повинна мати пропорції (у співвідношенні один до двох або два до трьох.
  • Отвір димового ходу повинно бути, за розрахунками, в 8-15 разів обов’язково меншим, ніж саме топковий отвір. Необхідно подбати надалі про утеплення димоходу.

  Покінчивши з розмірами майбутнього декору, слід визначити місце розташування його в кімнаті. Підходящим ідеальним місцем для каміна зазвичай вибирають кут кімнати, як на фото або ж торцеву стіну. Слід врахувати, що не рекомендується встановлювати декоративну піч навпроти вікон, щоб уникнути виникнення протягів.

  Будуємо цегляний камін своїми руками: фото, відео кладки, порядовка

  пристрій каміна з цегли

  Порядовка

  Напередодні спорудження каміна, слід на аркуші паперу намалювати креслення, в яких намалювати правильну і точну схему, зобразивши установку в майбутньої конструкції кожного цеглинки. Зазначена схема має назву «порядовка».

  Звертаючи увагу новачків, які приступають до зведення декоративної печі вперше, особливо рекомендується зробити останнім порядовку під наставництвом досвідченого фахівця. На практиці доведено, що порядовка багаторазово допомагає спростити завдання в ході подальшого будівництва. Приступити до зведення фундаменту можна тоді, коли креслення і схема будуть завершені.

  Будуємо цегляний камін своїми руками: фото, відео кладки, порядовка

  схема порядовки каміна

  Правильний фундамент своїми руками

  Для будівництва каміна слід підготувати хороший фундамент, враховуючи значний вагу кам’яних матеріалів. Основні вимоги до нього – міцність і надійність, незалежно від основного фундаменту будинку. На відео можна розглянути більш детально.

  Готові проекти таких джерел тепла з точними їх розрахунками, наявні у забудовників, доводять до мінімуму ризик можливих помилок. Однак при правильному пристрої конструкції своїми руками слід розрахувати не тільки точну навантаження і скласти правильні креслення, але і вибрати оптимальне місце розташування:

  • На місці спорудження каміна не повинно бути постійного руху або протягів.
  • Плановане приміщення, де повинен знаходитися дров’яної камін, не може становити менше 12 м 2 і вимагає обов’язкову наявність вікна з припливом свіжого повітря.
  • У приміщеннях з маленькою площею фахівці рекомендують застосовувати проекти кутових споруд, які добре будуть обігрівати бічні стіни.
  • Рекомендується також встановлювати каміни у вітальні, як на фото, біля внутрішніх її стін, з метою уникнення конденсатів, які можуть утворюватися в ході температурних перепадів.

  Для побудови вогнища спочатку необхідно вирити котлован, розмірами 50-70 см в глибину і, з виступом не перевищуючи 12-15 см від розміру готового виробу. Неправильно буде примикати або прив’язувати якимось чином фундамент майбутнього вогнища до основного фундаменту будинку! На дно котловану укладається невеликий шар щебеню, має висоту 10-15 см, який слід ретельно утрамбувати. Лише після цього можливо приступити до монтажу дерев’яної опалубки.

  Дерев’яна опалубка подібна скриньки з відсутнім днищем. При цьому її висота не повинна перевищувати рівень чистового статі на 5-7 див. Внутрішні стіни опалубки ізолюються від вологи. Фундамент заливається цементним розчином (пропорція: одна частина сухого цементу до трьох частинах промитого піску). Готова консистенція повинна бути подібною густої сметани. У фундамент також заливають кам’яний бут, що дає значну економію будматеріалів і підсилює його міцність. По завершенню заливки поверхню фундаменту слід стерти з рівнем, накрити плівкою і в такому вигляді сушити від 7 до 10 діб. Виконавши ці вимоги, можна виробляти кладку майбутнього вогнища.

  Будуємо цегляний камін своїми руками: фото, відео кладки, порядовка

  кладка своїми руками

  Процес кладки

  Варто звернути увагу, що конструкція своїми руками повинна виготовлятися суто з матеріалу високої якості. Для цього найбільше підходить вогнетривка цегла. Строго використовуючи наявні креслення, зробимо камін:

  Фахівці рекомендують в якості розчину використовувати для кладки глиняно-піщаний розчин, а цеглу перед укладанням занурюють на 2 або 3 хвилини у воду для замочування і кращого зчеплення. Завершуючи розшивкою, кладка набуває красивого і закінчений вигляд. На відео можна розглянути докладніше.

  Короткий опис статті: камін своїми руками порядовка Відео інструкція допоможе самостійно побудувати цегельний камін в будинку. камін з цегли, відео своїми руками

  Джерело: Будуємо цегляний камін своїми руками: фото, відео кладки, порядовка, схема

  Також ви можете прочитати