• Різне

  Будуємо камін

  27.09.2015

  Будуємо камін

  Будуємо камін
  Як побудувати камін?

  Камін часто асоціюється з домашнім теплом і затишком. Можна зібратися поруч з ним в домашньому колі або почитати книгу холодної взимку, а також виступає в якості важливого і самостійного декоративного елемента в інтер’єрі, який забирає частину уваги на себе. На роботи, які пов’язані з будівництвом каміна, потрібно звернути особливу увагу ще на проектувальної стадії. Тому необхідно попередити про це архітектора чи будівельну компанію заздалегідь, адже якщо вони не мають досвіду в будівництві даних будинків, результат може бути неналежним. Так як спорудження будинків і будівництво камінів пов’язані, то, якщо не виконаний димар по закінченні будівельних робіт, потім виправляти помилки дорого і важко. Будуємо камін
  Якщо ви все-таки надумали придбати, то було б добре продумати заздалегідь його місце в будинку. Для довідки, камін зазвичай розташовують в житловому холі або у вітальні. Так як приміщення, прикрашене каміном, повинно бути дуже просторим, то необхідний безперебійний приплив повітря для його правильного функціонування.

  Незважаючи на те, що камін є сам по собі прикрасою дачного котеджу, його самим комфортабельним куточком, слід пам’ятати про його обробці. Найвідоміший матеріал для обробки камінів в наші дні – це природний камінь, виглядає оригінально і актуально. Безпека є ще одним нюансом, яким повинен володіти камін. Для цієї мети необхідно відгородити його спеціальними гратами, а меблі відсунути на певну відстань. Біля каміна підлога повинен бути зроблений із спеціальних матеріалів, наприклад з ламінату, який володіє підвищеними вогнестійкими характеристиками. В класичний комплект для установки каміна входять оздоблювальні матеріали, металева частина, труби і складові частини витяжки. Але виробники камінів радять звернутися до професіонала по установці, так як неправильна установка може спричинити за собою сумні наслідки. Дуже важливо дотримуватися правил пожежної безпеки. Перед тим, як почати будівництво каміна, потрібно вивчити природу стіни. Якщо вона оброблена за допомогою композитних панелей, то потрібно буде очистити задню стіну до бетону або цегли і прокласти жаростійкий матеріал.

  З’єднувати блоки необхідно дуже ретельно, без зазорів, щоб захистити від проникнення холодного повітря і впливу тепла саме на цегляну кладку. Слід звернути увагу, що важливо всю електропроводку відвести від каміна в бік. З-за великої ваги каміна і значною тепловіддачі підлога повинен бути фіксованим і товстим. Не рекомендується встановлювати камін на стару плитку або на дерев’яну основу. Якщо димар при проектуванні будинку був передбачений, то в цьому випадку до нього потрібно вставити новий, який повинен бути з кераміки або металу.

  Будуємо камін
  Для надійної фіксації дымоизоляции і модульних димоходів, можливо, вам будуть потрібні манжети і з’єднувальні муфти. При установці перехідників в манжеті приєднання ухил повинен бути в 45° (щоб було полегшено прочищення і не накопичувалася сажа). Зазор між бетонними блоками і отвором димоходу повинен бути найменшим. Краї димаря, які оточують його панелі, повинні бути закладені вапняним розчином.

  У разі персонального монтажу печі потрібно залишити вільну секцію ззаду і внизу печі для потрапляння повітря. Можна застосовувати нижню нішу для зберігання дров, але не рекомендується заповнювати її повністю полінами, щоб повітря вільно міг циркулювати.

  Вогнище сам монтується на металеву основу для можливості входу повітря. Вогнище потрібно максимально строго встановити по осі димохідного виходу в парі міліметрів від стіни. Бляшані полотна будуть захищати оздоблювальні матеріали і дерев’яні панелі від жару. Між деревом і металом необхідно прокласти волоконну прокладку і підвищити ізоляцію бляхою. Розігріте повітря, що йде від поверхні печі крізь спеціально передбачені витяжки на поверхні (металеві решітки), заходить у кімнату. Ці решітки при потребі ще служать місцем доступу до «нутрощі» каміна.

  Ми вище потрудилися описати головні моменти, які важливі для появи каміна у вашому домі. Якщо навіть ви довірите професіоналам будівництво каміна. то все одно необхідно заздалегідь обміркувати планування вогнища і зіставити можливості вашого житла, правильно вибрати матеріали і місце, тоді камін буде приносити дуже довгий час «безпечне» тепло для людей.

  Короткий опис статті: будуємо камін Як побудувати камін? Камін часто асоціюється з домашнім теплом і затишком. Можна зібратися поруч з ним в домашньому колі або почитати книгу холодної взимку,

  Джерело: Будуємо камін

  Також ви можете прочитати