• Різне

  Альтанка з каміном своїми руками: споруда (фото)

  17.09.2015

  Альтанка з каміном — помітне прикраса вашої ділянки

  Красива альтанка служить помітним прикрасою будь-якого ландшафтного дизайну.

  Креслення альтанки з каміном.

  В даний час можна придбати різні види альтанок. Альтанки можуть бути абсолютно будь-якого розміру, дизайну та конфігурації. Але найбільш підходящим варіантом буде спорудити альтанку своїми руками. Це не так складно, як може здатися на перший погляд. До того ж, побудована на дачі альтанка з каміном послужить для вас є предметом гордості, і зручним місцем для відпочинку. Альтанка з каміном своїми руками споруджується досить просто.

  Будівництво садової альтанки з цегли і дерева
  Альтанка з цегли

  План альтанки з цегли.

  Вона може представляти собою невеликий будиночок. Переважно, якщо в альтанці буде споруджено камін. Можна зробити знімні склопакети, і тоді альтанку можна буде використовувати влітку, восени або ранньою весною.

  Для спорудження такої альтанки вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • цегла будівельний для стін альтанки;
  • цемент, пісок і щебінь для її фундаменту;
  • «кругляк» і брус для крокв даху;
  • лінолеум або статеві дошки для підлоги;
  • вагонка для внутрішнього оформлення;
  • лопата совкова, металевий лист, будівельний кельма, металеве відро.

  Починати будівництво потрібно з вибору місця. Добре, якщо поруч будуть знаходитися великі дерева, крона яких створить тінь і прохолоду в спекотні літні місяці. Вибравши місце, визначитеся з тим, яка буде альтанка. Її можна зробити у двох варіантах: у вигляді невеликого садового будиночка і у вигляді ажурної конструкції з цегли та дерева, яка розрахована тільки на літні місяці. У другому випадку зовсім необов’язково будувати над альтанкою повноцінну дах, так як замість неї можна з успіхом спорудити перголи.

  Схема обрешітки даху альтанки.

  Який би варіант ви не вибрали, починайте будувати фундамент. Можна зробити простий мелкозаглубленний стрічковий фундамент, який споруджується дуже просто. На обраній рівній площадці з допомогою мотузки і кілочків розмічаються стіни майбутньої альтанки. Потім по розмітці викопуються траншеї. Рекомендується викопувати на глибину промерзання грунту, тобто на 1,5 метра. Це, звичайно, потягне за собою значні витрати бетону, але зате фундамент і сама альтанка будуть дуже міцними, і буде 100% гарантія, що в стінах не з’являться тріщини з-за весняних зрушень грунту. При бажанні можна заливати фундамент і на меншу глибину.

  Після того як вириті траншеї, потрібно встановити в них опалубку з дощок, залізних листів, фанери або іншого відповідного матеріалу. На дно траншеї засипається щебінь і трамбується. Зверху засипається пісок і теж трамбується. Після того як така подушка зроблена, заливається бетонний розчин.

  Розчин готують у пропорції:

  • 1 частина цементу марки Ц300;
  • 3 частини піску;
  • 5 частин щебеню.

  Заливати фундамент потрібно за один раз, так як заливка частинами позначиться на міцності конструкції. Фундамент повинен висохнути протягом 3-6 тижнів, в залежності від погоди. Якщо погода спекотна, то на бетон кладуть ганчірки, які періодично змочуються водою.

  Після того як фундамент готовий, можна приступати до спорудження стін. Між першим рядом цегляної кладки і стрічкою фундаменту прокладається прошарок гідроізоляційного матеріалу, зазвичай руберойду.

  Розчин для укладання цегли готують у пропорції 1 до 3 або 4. Тобто 1 частина цементу і 3 або 4 частини піску.

  Схема каркаса альтанки.

  Перед укладанням цегла замочують у воді, щоб він не тягнув вологу з розчину. Відповідно, при кладці залишають місце для вікон і дверей. Якщо альтанка буде річної, тоді просто викладають цегляні колони по кутах споруди та стіни на одну третину.

  Підлогу можна зробити цементним, дерев’яних або укласти на нього лінолеум. Все на ваш розсуд. Якщо підлога застеляється лінолеумом або деревом, потрібно залишити місце для заснування майбутнього каміна.

  Якщо альтанка буде у вигляді садового будиночка, потрібно зробити дах. Після того як стіни зведені, зверху заливається бетонний пояс, за допомогою опалубки. Перед заливкою впоперек стін укладаються шматки товстого в’язального дроту, до якого будуть кріпитися крокви. Дах легше робити односхилим. Але двосхилий або чотирьохскатний виглядає набагато красивіше. Зверху дах накривається покрівельним матеріалом, і залишається отвір для труби каміна. Якщо альтанка буде легкою, дах можна спорудити тільки навколо каміна, а решта простір закрити кучерявими рослинами. Наприклад, плющем, трояндами або диким виноградом. Зсередини стіни можна обшити вагонкою. Для цього на них набивається решітка з дерев’яних брусків, і на неї кріпиться вагонка. Вагонка — оптимальний варіант для внутрішньої обробки приміщення, яке взимку буде промерзати наскрізь.

  Спорудження легкої альтанки з дерева

  Схема складання шестикутної альтанки.

  Для зведення такої альтанки знадобиться велика кількість деревини. Так як дана конструкція набагато легше цегельної, то й фундамент робиться простіше. Досить просто вкопати в землю 4 або 12 дерев’яних паль, в залежності від розмірів альтанки. Палі виготовляють з деревини хвойних порід і покривають бітумом. Після того як встановлені палі, на них монтується дерев’яний майданчик підлоги. Кутові палі виготовляють у вигляді високих стовпів, і вони служать каркасом для майбутньої альтанки. Конструкція обшивається деревом так, як ви того хочете самі. Можете зробити обшивку до самого даху, можете наполовину стін, а можете і на одну третину або чверть. Все залежить від вашої фантазії та переваг. Дах на такій альтанці теж може бути дуже легкою.

  Спорудження каміна

  Треба зауважити, що спорудження каміна в цегельній альтанці виробляти легше, ніж у дерев’яних. Для спорудження каміна знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • вогнетривка цегла;
  • будівельний повнотіла цегла;
  • глина для розчину.

  Схема будови печі і альтанки.

  На приготоване бетонну основу укладаються стіни каміна. Топку викладають вогнетривкою цеглою, а сам камін і димар можна скласти з звичайного будівельного червоного повнотілої цегли. Кладку роблять за допомогою розчину з глини, який має бути консистенції густої сметани. Традиційно розчин намазують рукою. Цегла попередньо замочують у воді.

  При будівництві каміна немає ніяких перешкод вашої фантазії. Потрібно тільки врахувати, що в легкій дерев’яній альтанці і в легкій альтанці з цегли камін не потрібно буде використовувати для обігріву приміщення, і він буде виконувати декоративну функцію. Біля відкритого вогню буде приємно посидіти літніми вечорами. Тому такий камін потрібно споруджувати у формі великого вогнища, на якому, до того ж, можна готувати їжу.

  Не потрібно забувати про пожежної безпеки. Якщо альтанка дерев’яна, то підлога в тому місці, де буде споруджено камін, випилюється, і на цьому місці споруджується бетонну основу. Навколо збудованого каміна підлогу обшивається листовим залізом. В дерев’яній альтанці камін найкраще споруджувати посередині, щоб він не торкався стін.

  Короткий опис статті: альтанки з каміном Альтанка з каміном, своїми руками споруджена, стане чудовою прикрасою вашого заміського ділянки. Якщо її побудувати правильно, то вона може простояти довгі роки, радуючи свого творця. альтанка камін своїми руками види

  Джерело: Альтанка з каміном своїми руками: споруда (фото)

  Також ви можете прочитати