• Печі каміни

  § 60. Печі-каміни [1986 Школяр А. Е., Пічне опалення малоповерхових

  02.10.2015

  § 60. Печі-каміни

  Камін, який служить головним чином прикрасою інтер’єру приміщення, в теплотехнічному відношенні малоефективний, оскільки його висота незначна. Тому були створені двухцелевые печі — пристрої, що поєднують переваги теплоємність печі і відкритого теплоджерела, який швидко прогріває повітря опалювального приміщення в періоди міжсезоння. Піч і камін споруджують в одному масиві, на одному фундаменті. Продукти згоряння відводяться через загальну димову трубу. Поєднання двох функцій в одному приладі дозволяє добитися економії трудовитрат і матеріалів.

  Камінопечі теплопродуктивністю близько 1000 Вт (рис. 114) застосовують для обігрівання у весняно-осінній період приміщення площею до 25 м 2 при одноразової топці на добу. Маса каминопечи близько 1000 кг, тому перед спорудою закладають фундамент під опалювальним приладом. Підземну частину фундаменту 1 (рис. 114, а) виконують з буту, надземну 2 з керамічної або силікатної цегли. Між фундаментом і основою каминопечи укладають гідроізоляцію 5, що складається з двох шарів пергаміну, склеєних бітумом. У підлозі 4 прорізають отвір, розміри якого дозволяють пропустити через нього фундамент на рівень нульової позначки.

  На фундаменті розміщують суцільну вистилку 5, яка служить підставою каміна 6 і печі 14. Димові гази з печі і каміна йдуть в атмосферу через димову трубу 7, стінки якої розширюються у вигляді протипожежної переділки 8 при проході через горищне перекриття 9. Димова труба, перетинаючи горище, завершується оголовком 10. Камінопечі має два топливника (рис. 114, б), один 11оформлен у вигляді замкнутого топкового простору, а інший 12 відкритий, над ним розміщений димозбірник 13. Димозбірник каміна виконують з тонколистового металу, латуні, міді або сталі, пофарбованої термостійкими емалями. Міцність дымосборнику надає каркас із сталевих куточків.

  Однооборотная товстостінна піч з топливником, пристосованим для спалювання Дров та кам’яного вугілля, функціонує в періоди, коли камін не забезпечує теплоспоживання будівлі. Димові гази з топливника печі (рис. 114, в) виходять через хайло в підземний канал, огинають перевал, настилаясь за передаху, опускаються і через подвертку входять в газохід, з’єднаний з димової трубою. Після топки піч закривають в’юшкою або засувкою.

  § 60. Печі-каміни [1986 Школяр А. Е., Пічне опалення малоповерхових

  Рис. 114. Піч-камін теплопродуктивністю 1000 Вт: а — схема установки, б — загальний вигляд, е — вертикальні розрізи, м — порядовки; 1, 2 — підземна і надземна частини фундаменту, 3 — гідроізоляція, 4 — стать; 5 — вистилання, 6 — камін, 7 — труба, 8 — оброблення, 9 — перекриття, 10 — оголовок, 11, 12 — топливники печі каміна, 13 — димозбірник, 14 — піч

  Місця примикання димосборніка до цегляній кладці (вузли I і II) ретельно ущільнюють азбестовим шпуром, глиною чи азбестом, Розчиненим у водоемульсійною фарби.

  Вистилку каміна виконують з цегли, Покладеного на ребро, або двох рядів кладки плазом. Для вистилки і стінок каміна бажано використовувати вогнетривкий або тугоплавкий цегла, який характеризується не тільки вогнестійкістю, але і декоративністю.

  Додатковим засобом естетичного впливу каминопечи є розшивання швів, виконаних з введенням у розчин пігментів.

  Короткий опис статті: печі каміни

  Джерело: § 60. Печі-каміни [1986 Школяр А. Е. — Пічне опалення малоповерхових будівель]

  Також ви можете прочитати