• Каміни в інтеррі

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.

  29.09.2015

  10 оригінальних ідей для облаштування каміна в інтер’єрі

  Не помітити камін в інтер’єрі складно — домашнє вогнище зазвичай займає головне місце в кімнаті, стаючи не просто центром всього приміщення, але і родзинкою дизайну. У цій статті ми запропонуємо десять ідей, які допоможуть зробити камін гармонійною частиною інтер’єрів різних стилів і ефективно використовувати функціональні можливості домашнього вогнища.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  На гру полум’я в каміні можна дивитися нескінченно довго, тому вогнище стає центром композиції кімнати, саме до нього зазвичай розгорнуті диван і крісла у вітальні

  1. Камін в англійському стилі

  Класичний англійський камін має прямий димар і масивний, відразу кидається в очі портал, створений з різьбленого дерева(обов’язково темного кольору), мармуру або каменю.

  Уявити собі камін без такого обрамлення в кімнаті в англійському стилі неможливо. При цьому з часом такі домашні вогнища вдало пристосувалися до сучасних реалій, завдяки чому і сьогодні залишаються актуальним варіантом оформлення дизайну кімнати.

  Англійський камін повинен відповідати двом основним вимогам — дотримуватися строгості ліній і стриманості в оформленні порталу. Камінь або мармур не потребують додаткових прикрасах, а різьблення на дерев’яному порталі каміна в англійському стилі не повинна бути занадто вигадливою або пишною.Ще одна яскрава риса таких домашніх вогнищ — витончена відкрита топка, традиційно виготовляються з литого чавуну.

  Не варто вважати камін в англійському стилі пережитком минулого. Завдяки своїй стриманості і функціональності такий традиційний камін зумів зберегти свої головні відмінні риси протягом трьох століть і відмінно вписується в класичні, так і сучасні інтер’єри.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Зелений мармур камінного порталу, натуральна шкіра крісла такого ж відтінку, панелі буазері темного дерева, шпалери в дрібний малюнок — більш яскравий приклад стриманого англійського стилю відшукати складно

  2. Камін в сучасному індустріальному інтер’єрі

  Наступний варіант оформлення каміна в інтер’єрі підійде тим, хто віддає перевагу сучасний індустріальний стиль або хай-тек. У цих дизайнерських стилів з їх любов’ю до бетону, скла і яскравим блискучим металевим деталям є чимало шанувальників. І хто сказав, що в такому інтер’єрі камін буде недоречний? Головне — вибрати правильний варіант!

  Детальніше про оригінальних сучасних камінах ми писали у статті «Камін в стилі хай-тек». Тому тут зупинимося лише на основних моментах: до стилю Hi-Tech відносяться каміни, виготовлені зі скла і сталі, такі домашні вогнища зазвичай відрізняються незвичайними формами, часто виготовляються у вигляді призми або багатокутника, а часто зовсім не нагадують затишний домашній вогнище.

  Якщо порівнювати камін в стилі хай-тек з англійським вогнищем, то легше знайти поодинокі загальні риси, ніж перераховувати численні відмінності. Якщо англійський камін символізує затишок і респектабельність, то «високотехнологічний» вогнище — сучасний міський темп життя і прагнення до інновацій у всьому, в тому числі і в оформленні інтер’єру.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Вогонь, який грає за гартованим склом і яскравий малюнок на металевому корпусі — такий камін точно стане центром сучасного інтер’єру кімнати

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Складна форма каміна з безліччю кутів і граней характерна для стилю хай-тек

  3. Використовуємо корисний простір — полиці над і під каміном

  У сучасному інтер’єрі камін не так часто виконує свою основну функцію — обігрів приміщення. Для опалення будинку досить радіаторів або теплої підлоги, а камін служить скоріше символом домашнього затишку і просто приносить власникам радість спілкування з живим вогнем.

  Та все ж є у каміна можливість стати не просто вогнищем, а місцем зберігання, де зібрані самі дорогі серцю господарів предмети. Саме камінна полиця традиційно служить візитною карткою будинку та її оформлення завжди приділялося багато уваги. На полиці над каміном доречно розставити колекцію сувенірів з різних країн, фотографії близьких людей у красивих рамках, спеціальні, так звані камінні годинники або просто свічки і витончені вази з квітами.

  Полку під каміном використовується більш утилітарно — зазвичай тут просто зберігаються дрова та приладдя для догляду за вогнищем.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Елегантні свічники і старовинні камінний годинник — ідеальний спосіб підкреслити класичний стиль кімнати і оформити таку помітну частину інтер’єру, як полиця над каміном

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Часто полиця над каміном замовляється і виготовляється окремо, вже після установки вогнища, помітно відрізняючись по дизайну і стилю оформлення. Така полиця може служити підставкою для дзеркала, картини або телевізійної панелі

  4. Камін як частина гірки у вітальні

  Один з найбільш ефективних способів зробити камін невід’ємною частиною інтер’єру вітальні — помістити його в центр або іншу частину гірки. Іноді в оточенні полиць і ящиків такий камін з розпаленим вогнем можна навіть відразу і не розгледіти.

  Варіантів такого облаштування інтер’єру декілька — часто спочатку в кімнаті встановлюється сам камін, який потім просто оточується модулями корпусних меблів. Можна одразу замовити гірку, в якій буде передбачено місце не тільки для панелі телевізора, але і цього вогнища.

  Ще один спосіб — зробити камін центром всієї меблевої групи і симетрично розставити по сторонам від нього однакові модулі. Звичайно, такий варіант підходить тільки в тому випадку, якщо камін дійсно розташований строго посередині стіни.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Камін в оточенні численних полиць став гармонійною частиною інтер’єру вітальні. Об’єднує всю конструкцію з вогнищем у центрі довга полку

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Камін як продовження мінімалістичною полиці для книг та інших дрібниць. Не зовсім гірка, але сама ідея досить наочно показана

  5. Камін і телевізійна панель — гармонійне сусідство

  Як стверджував листоноша Пєчкін, головною прикрасою столу сьогодні є телевізор. І з ним не можна не погодитися. Без телевізійної панелі сьогодні не можна уявити практично жодну вітальню. І якщо в кімнаті є камін, виникає питання, як гармонійно поєднати ці однаково важливі і помітні елементи обстановки.

  Існує два основних варіанти розміщення телевізійної панелі і каміна у вітальні:

  1. На протилежних стінах кімнати. У такому разі доцільно розмістити крісло біля каміна і невеликий кавовий столик, щоб створити зону відпочинку біля живого вогню, а перед телевізором поставити диван. У підсумку вийде дві відокремлені зони — для перегляду телевізійних програм і споглядання гри полум’я у вогнищі.
  2. Поруч, на одній стіні. Зазвичай в невеликій вітальні, яку неможливо розділити на дві зони — «камінну» і «телевізійну» — телеекран розташовується безпосередньо над каміном. Однак, як підкреслюють дизайнери, в такому випадку одночасно спостерігати за грою полум’я у вогнищі і дивитися телевізор складно. Найімовірніше, що цікавий фільм все-таки переможе.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Наочний приклад вдалого поєднання двох найважливіших предметів в цій вітальні — чорної панелі телевізора і закритого вогнища каміна. До речі, даний інтер’єр підходить і як приклад симетричного розміщення полиць по боках від центру всієї кімнати — виступаючій частині стіни, де розміщені вогнище і телевізор

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  В пишному парадному інтер’єрі доречно помістити телевізійну панель в спеціально замовлену раму. Колір такого обрамлення слід підібрати під відтінок камінного порталу і вийде єдина гармонійна картина

  6. Камін в сільському стилі

  Камін в «сільському» стилі кантрі завжди легко впізнати. Її головними відмінними рисами є масивні розміри, солідний димохід, відкритий вогнище і грубувата оздоблення каменем, побіленої штукатуркою або цеглою.

  Камін у стилі кантрі — не просто елемент дизайну, це справжній осередок, опалювану дровами, біля якого можна погрітися зимовим вечором. Дерев’яні портали з парадної різьбленням у таких камінах не зустрінеш, все дуже просто, але при цьому функціонально.

  Обов’язкові елементи каміна в сільському стилі — стос з дров, кам’яна або дерев’яна полиця з милими дрібницями над вогнищем і масивний, добре помітний, зазвичай просто побілений або пофарбований димар.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  На полиці над «сільським» каміном може панувати справжній хаос всіляких дрібниць. Саме вмінням створити затишок у, здавалося б, безыскусном і простому інтер’єрі кантрі відрізняється від куди більш суворої класики

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  В інтер’єрі в стилі кантрі буде доречний саме такий камін — без вишукувань і пишною обробки

  7. Камін, повністю вмурований у стіну

  Звичайно, камін зазвичай виставляється напоказ, прикрашається порталом та полицями. Але якщо задуматися, головною його частиною залишається вогнище, а всі інші деталі — просто антураж, без якого цілком можна обійтися.

  Саме такі каміни, повністю вмуровані в стіну кімнати, все частіше зустрічаються в сучасному інтер’єрі. Часто в стіну монтуються електричні фальш-каміни. однак таким чином можна «сховати» і справжній осередок разом з димоходом.

  Пам’ятайте, що планувати установку замурованного каміна слід ще на стадії проектування міжкімнатних перегородок, а топка такого домашнього вогнища обов’язково повинна бути закритою.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  В даному випадку вогнище вмурованного каміна оригінально виділений з допомогою оздоблення штучним каменем. Причому забарвлення каменя поєднується з такою ж строкатою оббивкою дивана-куточка

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Вмурований у стіну камін можна обладнати двосторонньої топкою і тоді милуватися полум’ям можна буде відразу в двох кімнатах

  8. Камін як межа між зонами

  Традиційно каміни розташовуються біля стіни, в стіні або в кутку кімнати. А якщо встановити домашній вогнище в центрі приміщення або виділити з його допомогою відокремлений куточок для відпочинку або роботи?

  В такому випадку камін буде виконувати ще одну функцію — поділу простору великого приміщення. Доречно в такому випадку встановити топку, що відкривається в дві сторони, щоб милуватися полум’ям з будь-якої частини кімнати.

  На відміну від каміна, вмурованного в стіну, камін — роздільник простору являє собою повністю відкриту і відразу помітну конструкцію. Оригінально виглядають фальш-каміни, оформлені під барну стійку. традиційний варіант поділу кухні і вітальні.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  У цього каміна немає димаря, тому можливе використання тільки електричного вогнища, яке, втім, відмінно імітує справжнє полум’я. З функцією розподілу кухні і вітальні такий камін впорався просто відмінно

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Модель каміна «Кубик» італійського виробництва. Топка видно з двох сторін, по боках розташувалися полиці для книг. Ціна такого оригінального каміна — понад 270 тисяч рублів

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Двосторонній камін з димоходом від німецької компанії Hark. Ціна — від 140 тисяч рублів

  9. Лаконічність — це непогано

  Класичний англійський камін, хай-тек, кантрі — це ще далеко не всі стилістичні можливості оформлення домашнього вогнища в інтер’єрі. Багато домовласники сьогодні воліють лаконічний варіант облаштування каміна, витриманий в такому стилі, як мінімалізм .

  Відмінними рисами мінімалістичного каміна можна назвати:

  1. Нейтральність, ненав’язливість і прагнення стати непомітним. Камін в стилі мінімалізму зазвичай практично не виділяється на тлі стіни або в загальному інтер’єрі.
  2. Такі каміни можна назвати також одним з найекономічніших варіантів, так як вони не зажадають витрат на облицювання мармуром, натуральним каменем або встановлення дорогого дерев’яного різьбленого порталу.
  3. Зазвичай домашні вогнища в такому стилі просто штукатурять і фарбують у колір стіни.

  Можна сказати, що камін в стилі мінімалізму — це просто полум’я і нічого зайвого. Головним недоліком такого варіанту оформлення є той факт, що горить вогнище не завжди, втрачаючи свого єдиного прикраси.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Білий камін біля білої стіни — ніякої додаткової обробки, тільки полиця з дерева для дрібниць

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Гра полум’я на полінах стала єдиною прикрасою цього кутового каміна

  10. Віддаємо данину традиціям — кахлі для оздоблення каміна

  Мабуть, самий яскравий і «ошатний» варіант оформлення каміна — обробка кахлями, спеціальною керамічною плиткою, покритої кольоровою емаллю і глазур’ю. Кахлі завжди асоціюються з споконвічно російськими традиціями, ними прийнято облицьовувати каміни з масивним димарем і виступає топкою, схожі на традиційні російські печі.

  Кахлі відмінно утримують тепло, так що такий камін може успішно виконувати свою первинну функцію — зігрівати приміщення. Крім того, така керамічна плитка сама по собі надзвичайно гарна, а варіанти забарвлень і малюнків обмежуються тільки фантазією майстра і фінансовими можливостями власника.

  Дизайнери стверджують, що камін з кахлями є цілком самостійним елементом дизайну і здатний внести затишок і риси російського стилю в будь-який інтер’єр. Однак найкраще цей незвичайний дизайн домашнього вогнища поєднується саме з етнічним стилем.

  10 Оригінальних ідей для облаштування каміна в інтерєрі RMNT.
  Кахлі по праву вважаються найбільш яскравим і помітним варіантом обробки каміна. Причому такий глазурованою плиткою зазвичай викладається не тільки сам вогнище, але і димар

  Варіантів облаштування каміна в інтер’єрі існує безліч. У цій статті ми представили тільки самі основні і легко пізнавані стилі оформлення домашнього вогнища. Який вибрати — вирішувати самим домовласникам, виходячи з початкового проекту оформлення інтер’єру кімнати, фінансових можливостей і власних уподобань.

  Короткий опис статті: каміни в інтер’єрі У цій статті ми розповімо про те, як вписати камін в інтер’єр, витриманий у різних стилістичних напрямках, про додаткових функціональних можливостях використання домашнього вогнища, а також запропонуємо , будівництво, ремонт

  Джерело: 10 оригінальних ідей для облаштування каміна в інтер’єрі RMNT.RU

  Також ви можете прочитати